Licensed to Virginia Masters Swim Team  Hy-Tek's Meet Manager 3/5/2007 12:54 PM
                             Chinn 2007 - 3/4/2007                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Reilly, Jennifer M      27 RMST-PV                        5:37.67   20  
  2 Furia, Evelyn D           25 ALEX-PV                        6:49.45   17  
  3 Windmiller, Victoria L    25 GERM-PV                        7:00.56   16  
 
Event 1  Women 30-34 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oplinger, Julie A         30 FXCM-PV                        5:58.22   20  
  2 Lotz, Ariel               34 VMST-VA                        6:58.72   17  
 
Event 1  Women 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Alison B           36 OREG-OR                        6:06.31   20  
 
Event 1  Women 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Span, Eileen T            41 WMS-VA                         6:51.56   20  
 
Event 1  Women 50-54 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Lisa A           50 SQST-VA                        5:55.76   20  
  2 Braaten, Kitten           51 VMST-VA                        6:45.79   17  
  3 Maxbauer, Christine A     53 MICH-MI                        8:21.56   16  
 
Event 1  Women 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann              61 DCM-PV                         7:19.16   20  
 
Event 1  Men 18-24 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin III, James C      24 RMST-PV                        6:35.42   20  
 
Event 1  Men 25-29 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jent, Daniel E            29 ALEX-PV                        5:40.35   20  
 
Event 1  Men 35-39 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blitz, Daniel B           39 GERM-PV                        5:34.84   20  
  2 Sax, William C            38 GMUP-PV                        5:35.44   17  
 
Event 1  Men 40-44 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvert, Stan D           44 FXCM-PV                        5:34.25   20  
 
Event 1  Men 45-49 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McFarland, Jim T          48 VMST-VA                        5:28.00   20  
  2 Dayton, Timothy P         48 RMST-PV                        5:45.98   17  
  3 Roberts, Bill             45 ALEX-PV                        5:51.28   16  
  4 Miles, Jon                47 WMS-VA                         6:08.68   15  
 
Event 1  Men 55-59 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pash, Gregory C           59 MICH-MI                        6:06.09   20  
 
Event 1  Men 60-64 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brundage, Warner F        63 VMST-VA                        6:22.99   20  
 
Event 2  Women 18-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiavone, Porter J       22 WMS-VA                         1:26.06   20  
 
Event 2  Women 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Rose               28 ALEX-PV                        1:16.26   20  
 
Event 2  Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Anne-Marie T       30 CUBU-PV                        1:02.59   20  
  2 Born, Kathryn             32 RMST-PV                        1:31.97   17  
 
Event 2  Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Mary F             37 VMST-VA                        1:08.49   20  
 
Event 2  Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braaten, Kitten           51 VMST-VA                        1:23.02   20  
 
Event 2  Women 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann              61 DCM-PV                         1:36.39   20  
 
Event 2  Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiszler, Andrew R        38 FXCM-PV                        1:01.47   20  
 
Event 2  Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kress, Jay T              44 FXCM-PV                          58.59   20  
 
Event 2  Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Malsbury, David B         45 VMST-VA                        1:02.75   20  
  2 Massonneau, Chris D       48 WMS-VA                         1:08.38   17  
 
Event 2  Men 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiger, Bud B             50 VMST-VA                        1:27.95   20  
 
Event 3  Women 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brosch, Meghan E          23 UNAT-VA                        2:03.07   20  
  2 Schiavone, Porter J       22 WMS-VA                         2:38.75   17  
 
Event 3  Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Reilly, Jennifer M      27 RMST-PV                        2:08.76   20  
  2 Riedinger, Kelly A        27 UNAT-VA                        2:23.47   17  
 
Event 3  Women 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lotz, Ariel               34 VMST-VA                        2:37.38   20  
 
Event 3  Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Debbie K          44 VMST-VA                        2:18.22   20  
 
Event 3  Women 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Ruth R           60 VMST-VA                        2:53.27   20  
 
Event 3  Women 65-69 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Beth           66 VMST-VA                        2:42.11   20  
 
Event 3  Men 18-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Puglisi, John J           22 VMST-VA                        2:23.61   20  
 
Event 3  Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvert, Stan D           44 FXCM-PV                        2:05.59   20  
  2 Evans, Brian R            42 RMST-PV                        2:18.00   17  
  3 Black, Dave               43 WMS-VA                         2:40.13   16  
 
Event 3  Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 McFarland, Jim T          48 VMST-VA                        2:02.90   20  
  2 Jarosz, Mark              49 UNAT-VA                        2:03.10   17  
  3 Roberts, Bill             45 ALEX-PV                        2:07.09   16  
  4 Dayton, Timothy P         48 RMST-PV                        2:12.87   15  
  5 Thorton, Simon            47 MOST-ST                        2:44.50   14  
 
Event 3  Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone, Bryan A            50 UNAT-VA                        2:40.87   20  
 
Event 3  Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lengle, James I           57 AAMS-PV                        2:54.69   20  
 
Event 4  Women 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright, Rachel            19 VMST-VA                        1:18.95   20  
  2 Theissen, Katherine       22 ALEX-PV                        1:24.88   17  
 
Event 4  Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauwaert, Liz             29 CUBU-PV                        1:07.82   20  
 
Event 4  Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Anne-Marie T       30 CUBU-PV                        1:06.00   20  
  2 Born, Kathryn             32 RMST-PV                        1:27.56   17  
  3 Lotz, Ariel               34 VMST-VA                        1:28.32   16  
 
Event 4  Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Alison B           36 OREG-OR                        1:15.32   20  
  2 Williams, Beth S          37 VMST-VA                        1:16.93   17  
 
Event 4  Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifford-Dicks, Barbara   40 GMUP-PV                        1:13.59   20  
  2 Span, Eileen T            41 WMS-VA                         1:24.19   17  
  3 Kestner, Christine E      42 WMS-VA                         1:29.49   16  
 
Event 4  Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Carol L           46 SQST-VA                        1:24.90   20  
 
Event 4  Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxbauer, Christine A     53 MICH-MI                        1:45.03   20  
 
Event 4  Men 18-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Zach C            24 GMUP-PV                        1:10.34   20  
 
Event 4  Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Minnich, Daniel J         34 UNAT-PV                        1:03.19   20  
  2 Salmanoff, Jason          33 VMST-VA                        1:18.48   17  
 
Event 4  Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Donald A         37 WMS-VA                         1:09.88   20  
 
Event 4  Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wunderlich, Carl E        41 GERM-PV                        1:02.31   20  
  2 Evans, Brian R            42 RMST-PV                        1:13.19   17  
 
Event 4  Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Malsbury, David B         45 VMST-VA                        1:01.91   20  
  2 Miles, Jon                47 WMS-VA                         1:17.32   17  
 
Event 4  Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Wayne              51 VMST-VA                        1:15.28   20  
  2 Nakazawa, Muraji          50 RMST-PV                        1:21.90   17  
  3 Novitske, Ray             51 ALEX-PV                        1:22.93   16  
 
Event 4  Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pash, Gregory C           59 MICH-MI                        1:10.02   20  
 
Event 4  Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brundage, Warner F        63 VMST-VA                        1:13.13   20  
 
Event 4  Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Deegan, Philip J          65 VMST-VA                        1:28.13   20  
 
Event 5  Women 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Furia, Evelyn D           25 ALEX-PV                        1:21.40   20  
 
Event 5  Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oplinger, Julie A         30 FXCM-PV                        1:06.40   20  
 
Event 5  Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajost, Cynthia M         46 RMST-PV                        1:16.40   20  
 
Event 5  Women 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Lisa A           50 SQST-VA                        1:18.50   20  
 
Event 5  Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvert, Stan D           44 FXCM-PV                        1:06.91   20  
  2 Evans, Brian R            42 RMST-PV                        1:18.07   17  
 
Event 5  Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Timothy P         48 RMST-PV                        1:14.07   20  
  2 Romo, Robert A            48 VMST-VA                        1:14.18   17  
  3 Massonneau, Chris D       48 WMS-VA                         1:19.07   16  
 
Event 5  Men 50-54 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone, Bryan A            50 UNAT-VA                        1:25.94   20  
 
Event 5  Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macionis, Bob             58 ACAM-VA                        1:16.31   20  
 
Event 5  Men 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bacon, William B          60 VMST-VA                        1:10.58   20  
 
Event 5  Men 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sween, Niel L             71 VMST-VA                        1:47.09   20  
 
Event 6  Women 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brosch, Meghan E          23 UNAT-VA                          26.12   20  
 
Event 6  Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauwaert, Liz             29 CUBU-PV                          26.35   20  
  2 Yu, Melanie J             25 GMUP-PV                          29.36   17  
  3 Furia, Evelyn D           25 ALEX-PV                          31.94   16  
  4 Jones, Rose               28 ALEX-PV                          33.03   15  
 
Event 6  Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Born, Kathryn             32 RMST-PV                          35.27   20  
  2 Swanson, Aurora K         34 RMST-PV                          35.44   17  
 
Event 6  Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Launer, Tara Lynn         38 RMST-PV                          32.00   20  
 
Event 6  Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jaeger, Debbie K          44 VMST-VA                          28.77   20  
  2 Clifford-Dicks, Barbara   40 GMUP-PV                          29.47   17  
  3 Dawson, Mandy W           44 RMST-PV                          29.68   16  
  4 Kestner, Christine E      42 WMS-VA                           32.43   15  
 
Event 6  Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajost, Cynthia M         46 RMST-PV                          30.16   20  
  2 Bushmire, Lisa G          45 VMST-VA                          31.66   17  
 
Event 6  Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maxbauer, Christine A     53 MICH-MI                          39.06   20  
 
Event 6  Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Ruth R           60 VMST-VA                          36.45   20  
 
Event 6  Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Beth           66 VMST-VA                          32.06   20  
 
Event 6  Men 18-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Butt, Adam F              20 BAFY-VA                          25.06   20  
  2 Carter, Zach C            24 GMUP-PV                          25.34   17  
 
Event 6  Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jent, Daniel E            29 ALEX-PV                          24.18   20  
 
Event 6  Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohabot, Jorge            32 VMST-VA                          25.19   20  
 
Event 6  Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Donald A         37 WMS-VA                           26.18   20  
  2 Smith, Gerard A           36 VMST-VA                          26.53   17  
  3 Kim, Song C               37 VMST-VA                          29.80   16  
 
Event 6  Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Black, Dave               43 WMS-VA                           31.30   20  
 
Event 6  Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeruzal, Voytek           48 VMST-VA                          25.50   20  
  2 McFarland, Jim T          48 VMST-VA                          25.68   17  
  3 Roberts, Bill             45 ALEX-PV                          25.94   16  
  4 Jarosz, Mark              49 UNAT-VA                          26.17   15  
  5 Goins, Todd               45 UNAT-VA                          26.90   14  
  6 Miles, Jon                47 WMS-VA                           27.79   13  
  7 Thorton, Simon            47 MOST-ST                          29.43   12  
 
Event 6  Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Wayne              51 VMST-VA                          28.08   20  
 
Event 6  Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lengle, James I           57 AAMS-PV                          32.00   20  
  2 Boyle, Michael F          55 ANCM-PV                          32.91   17  
 
Event 7  Women 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonk, Teresa M            23 ALEX-PV                        1:18.66   20  
  2 Wright, Rachel            19 VMST-VA                        1:26.73   17  
 
Event 7  Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Reilly, Jennifer M      27 RMST-PV                        1:14.76   20  
 
Event 7  Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Kelly M            31 GMUP-PV                        1:18.27   20  
 
Event 7  Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Beth S          37 VMST-VA                        1:20.11   20  
 
Event 7  Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Mandy W           44 RMST-PV                        1:27.63   20  
 
Event 7  Men 18-24 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Butt, Adam F              20 BAFY-VA                        1:23.48   20  
 
Event 7  Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Jon M                27 ALEX-PV                        1:04.10   20  
 
Event 7  Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Minnich, Daniel J         34 UNAT-PV                        1:10.60   20  
 
Event 7  Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiszler, Andrew R        38 FXCM-PV                        1:13.62   20  
 
Event 7  Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Olsen, Howard T           40 UNAT-VA                        1:15.25   20  
  2 Black, Dave               43 WMS-VA                         1:32.81   17  
 
Event 7  Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeruzal, Voytek           48 VMST-VA                        1:10.47   20  
  2 Malsbury, David B         45 VMST-VA                        1:12.10   17  
  3 Slear, Jim D              49 ALEX-PV                        1:18.40   16  
  4 Wyrough, James T          46 FBST-PV                        1:25.91   15  
 
Event 7  Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Novitske, Ray             51 ALEX-PV                        1:21.31   20  
  2 Stone, Bryan A            50 UNAT-VA                        1:27.03   17  
  3 Nakazawa, Muraji          50 RMST-PV                        1:34.28   16  
 
Event 7  Men 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Boyle, Michael F          55 ANCM-PV                        1:46.05   20  
 
Event 7  Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brundage, Warner F        63 VMST-VA                        1:18.91   20  
 
Event 7  Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Richard A          71 VMST-VA                        1:39.68   20  
 
Event 8  Women 25-29 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keen, Bevin               29 VMST-VA                        5:38.20   20  
  2 Riedinger, Kelly A        27 UNAT-VA                        5:52.30   17  
 
Event 8  Women 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moore, Alison B           36 OREG-OR                        5:30.28   20  
 
Event 8  Women 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Lisa A           50 SQST-VA                        5:41.70   20  
 
Event 8  Men 35-39 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Blitz, Daniel B           39 GERM-PV                        5:04.75   20  
 
Event 8  Men 40-44 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kress, Jay T              44 FXCM-PV                        4:51.81   20  
  2 Wunderlich, Carl E        41 GERM-PV                        5:07.40   17  
 
Event 8  Men 50-54 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiger, Bud B             50 VMST-VA                        6:24.85   20  
 
Event 8  Men 55-59 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pash, Gregory C           59 MICH-MI                        5:37.38   20  
 
Event 9  Women 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Theissen, Katherine       22 ALEX-PV                        3:09.35   20  
 
Event 9  Women 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifford-Dicks, Barbara   40 GMUP-PV                        2:33.47   20  
  2 Jaeger, Debbie K          44 VMST-VA                        2:45.47   17  
  3 Span, Eileen T            41 WMS-VA                         3:01.22   16  
 
Event 9  Women 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hajost, Cynthia M         46 RMST-PV                        2:47.61   20  
  2 Bushmire, Lisa G          45 VMST-VA                        2:57.43   17  
 
Event 9  Women 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Braaten, Kitten           51 VMST-VA                        2:58.91   20  
 
Event 9  Women 60-64 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann              61 DCM-PV                         3:15.91   20  
 
Event 9  Men 18-24 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodwin III, James C      24 RMST-PV                        2:54.97   20  
 
Event 9  Men 40-44 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Calvert, Stan D           44 FXCM-PV                        2:19.72   20  
 
Event 9  Men 45-49 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dayton, Timothy P         48 RMST-PV                        2:32.99   20  
 
Event 9  Men 50-54 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiger, Bud B             50 VMST-VA                        3:05.58   20  
 
Event 10  Women 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonk, Teresa M            23 ALEX-PV                        2:53.43   20  
  2 Wright, Rachel            19 VMST-VA                        3:17.15   17  
 
Event 10  Women 25-29 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Reilly, Jennifer M      27 RMST-PV                        2:42.50   20  
 
Event 10  Women 30-34 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Kelly M            31 GMUP-PV                        2:46.99   20  
 
Event 10  Women 35-39 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Beth S          37 VMST-VA                        2:53.02   20  
 
Event 10  Women 40-44 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Mandy W           44 RMST-PV                        3:05.66   20  
 
Event 10  Men 18-24 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Butt, Adam F              20 BAFY-VA                        3:02.48   20  
 
Event 10  Men 50-54 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stone, Bryan A            50 UNAT-VA                        3:13.91   20  
 
Event 10  Men 55-59 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pash, Gregory C           59 MICH-MI                        2:51.59   20  
  2 Lengle, James I           57 AAMS-PV                        3:06.42   17  
  3 Boyle, Michael F          55 ANCM-PV                        3:47.13   16  
 
Event 10  Men 60-64 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brundage, Warner F        63 VMST-VA                        2:54.38   20  
 
Event 11  Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lauwaert, Liz             29 CUBU-PV                          28.68   20  
  2 Jones, Rose               28 ALEX-PV                          34.33   17  
 
Event 11  Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Firtag, Miryam            31 VMST-VA                          32.41   20  
  2 Born, Kathryn             32 RMST-PV                          39.06   17  
 
Event 11  Women 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Launer, Tara Lynn         38 RMST-PV                          35.70   20  
 
Event 11  Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifford-Dicks, Barbara   40 GMUP-PV                          32.55   20  
  2 Kestner, Christine E      42 WMS-VA                           39.95   17  
 
Event 11  Women 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann              61 DCM-PV                           38.22   20  
 
Event 11  Men 18-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Zach C            24 GMUP-PV                          29.71   20  
 
Event 11  Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Jon M                27 ALEX-PV                          24.63   20  
  2 Jent, Daniel E            29 ALEX-PV                          27.59   17  
 
Event 11  Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bohabot, Jorge            32 VMST-VA                          27.62   20  
 
Event 11  Men 35-39 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiszler, Andrew R        38 FXCM-PV                          28.09   20  
  2 Stevens, Donald A         37 WMS-VA                           31.51   17  
 
Event 11  Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Evans, Brian R            42 RMST-PV                          32.06   20  
 
Event 11  Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Malsbury, David B         45 VMST-VA                          27.76   20  
  2 Romo, Robert A            48 VMST-VA                          29.90   17  
  3 Massonneau, Chris D       48 WMS-VA                           30.09   16  
 
Event 11  Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Novitske, Ray             51 ALEX-PV                          35.98   20  
  2 Nakazawa, Muraji          50 RMST-PV                          37.41   17  
 
Event 11  Men 60-64 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bacon, William B          60 VMST-VA                          30.75   20  
 
Event 12  Women 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Brosch, Meghan E          23 UNAT-VA                          56.50   20  
  2 Schiavone, Porter J       22 WMS-VA                         1:11.06   17  
 
Event 12  Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Yu, Melanie J             25 GMUP-PV                        1:06.78   20  
  2 Furia, Evelyn D           25 ALEX-PV                        1:09.75   17  
  3 Jones, Rose               28 ALEX-PV                        1:11.92   16  
 
Event 12  Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Firtag, Miryam            31 VMST-VA                        1:10.81   20  
  2 Swanson, Aurora K         34 RMST-PV                        1:20.00   17  
 
Event 12  Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Mandy W           44 RMST-PV                        1:10.45   20  
  2 Span, Eileen T            41 WMS-VA                         1:11.04   17  
 
Event 12  Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Lisa A           50 SQST-VA                        1:04.35   20  
  2 Maxbauer, Christine A     53 MICH-MI                        1:28.06   17  
 
Event 12  Women 65-69 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Beth           66 VMST-VA                        1:13.24   20  
 
Event 12  Men 18-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Carter, Zach C            24 GMUP-PV                        1:00.22   20  
  2 Puglisi, John J           22 VMST-VA                        1:01.52   17  
  3 Butt, Adam F              20 BAFY-VA                        1:03.78   16  
  4 Goodwin III, James C      24 RMST-PV                        1:04.31   15  
 
Event 12  Men 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Jent, Daniel E            29 ALEX-PV                          53.88   20  
 
Event 12  Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Salmanoff, Jason          33 VMST-VA                        1:12.62   20  
 
Event 12  Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sax, William C            38 GMUP-PV                          57.86   20  
 
Event 12  Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kress, Jay T              44 FXCM-PV                          53.89   20  
  2 Calvert, Stan D           44 FXCM-PV                          56.56   17  
  3 Evans, Brian R            42 RMST-PV                        1:02.41   16  
  4 Black, Dave               43 WMS-VA                         1:11.13   15  
 
Event 12  Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Bill             45 ALEX-PV                          55.97   20  
  2 McFarland, Jim T          48 VMST-VA                          56.92   17  
  3 Jeruzal, Voytek           48 VMST-VA                          57.42   16  
  4 Jarosz, Mark              49 UNAT-VA                          58.56   15  
  5 Dayton, Timothy P         48 RMST-PV                        1:00.39   14  
  6 Goins, Todd               45 UNAT-VA                        1:01.81   13  
  7 Wyrough, James T          46 FBST-PV                        1:04.16   12  
  8 Slear, Jim D              49 ALEX-PV                        1:05.37   11  
  9 Thorton, Simon            47 MOST-ST                        1:09.34    9  
 
Event 12  Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Wayne              51 VMST-VA                        1:03.40   20  
 
Event 12  Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Macionis, Bob             58 ACAM-VA                        1:00.68   20  
  2 Boyle, Michael F          55 ANCM-PV                        1:18.79   17  
 
Event 13  Women 18-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Theissen, Katherine       22 ALEX-PV                          37.63   20  
 
Event 13  Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swanson, Aurora K         34 RMST-PV                          42.50   20  
 
Event 13  Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clifford-Dicks, Barbara   40 GMUP-PV                          31.64   20  
  2 Jaeger, Debbie K          44 VMST-VA                          35.78   17  
  3 Kestner, Christine E      42 WMS-VA                           44.38   16  
 
Event 13  Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Carol L           46 SQST-VA                          41.06   20  
 
Event 13  Men 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Donald A         37 WMS-VA                           32.62   20  
 
Event 13  Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miles, Jon                47 WMS-VA                           32.64   20  
  2 Romo, Robert A            48 VMST-VA                          33.03   17  
 
Event 13  Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Novitske, Ray             51 ALEX-PV                          44.37   20  
 
Event 13  Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bacon, William B          60 VMST-VA                          32.29   20  
 
Event 13  Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sween, Niel L             71 VMST-VA                          42.09   20  
 
Event 14  Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 O'Reilly, Jennifer M      27 RMST-PV                        2:24.19   20  
 
Event 14  Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oplinger, Julie A         30 FXCM-PV                        2:32.54   20  
  2 Ellis, Kelly M            31 GMUP-PV                        2:39.45   17  
  3 Born, Kathryn             32 RMST-PV                        3:08.66   16  
 
Event 14  Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Beth S          37 VMST-VA                        2:44.72   20  
  2 Launer, Tara Lynn         38 RMST-PV                        3:04.78   17  
 
Event 14  Women 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bushmire, Lisa G          45 VMST-VA                        2:59.22   20  
 
Event 14  Women 60-64 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Svenson, Ann              61 DCM-PV                         3:11.85   20  
 
Event 14  Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Geiszler, Andrew R        38 FXCM-PV                        2:21.78   20  
  2 Blitz, Daniel B           39 GERM-PV                        2:23.47   17  
 
Event 14  Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wunderlich, Carl E        41 GERM-PV                        2:22.22   20  
 
Event 14  Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Massonneau, Chris D       48 WMS-VA                         2:42.97   20  
 
Event 14  Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiger, Bud B             50 VMST-VA                        2:57.92   20  
  2 Nakazawa, Muraji          50 RMST-PV                        3:19.72   17  
 
Event 14  Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Pash, Gregory C           59 MICH-MI                        2:35.31   20  
 
Event 15  Women 18-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bonk, Teresa M            23 ALEX-PV                          35.88   20  
 
Event 15  Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keen, Bevin               29 VMST-VA                          39.66   20  
  2 Yu, Melanie J             25 GMUP-PV                          40.15   17  
 
Event 15  Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Beth S          37 VMST-VA                          37.16   20  
 
Event 15  Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dawson, Mandy W           44 RMST-PV                          38.57   20  
 
Event 15  Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Miller, Carol L           46 SQST-VA                          44.86   20  
 
Event 15  Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Lisa A           50 SQST-VA                          36.03   20  
  2 Maxbauer, Christine A     53 MICH-MI                          58.28   17  
 
Event 15  Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Jon M                27 ALEX-PV                          29.03   20  
 
Event 15  Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stevens, Donald A         37 WMS-VA                           34.59   20  
  2 Kim, Song C               37 VMST-VA                          42.45   17  
 
Event 15  Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Kress, Jay T              44 FXCM-PV                          32.25   20  
  2 Olsen, Howard T           40 UNAT-VA                          33.78   17  
  3 Black, Dave               43 WMS-VA                           41.13   16  
 
Event 15  Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Malsbury, David B         45 VMST-VA                          30.97   18.5
  1 Jeruzal, Voytek           48 VMST-VA                          30.97   18.5
  3 Slear, Jim D              49 ALEX-PV                          34.45   16  
  4 McFarland, Jim T          48 VMST-VA                          35.68   15  
  5 Romo, Robert A            48 VMST-VA                          35.84   14  
  6 Wyrough, James T          46 FBST-PV                          39.17   13  
 
Event 15  Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Novitske, Ray             51 ALEX-PV                          36.72   20  
  2 Stone, Bryan A            50 UNAT-VA                          38.41   17  
  3 White, Wayne              51 VMST-VA                          38.73   16  
 
Event 15  Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Richard A          71 VMST-VA                          46.89   20  
 
Event 16  Women 18-24 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schiavone, Porter J       22 WMS-VA                         3:10.72   20  
 
Event 16  Women 25-29 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Keen, Bevin               29 VMST-VA                        3:00.72   20  
 
Event 16  Women 30-34 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Anne-Marie T       30 CUBU-PV                        2:20.45   20  
  2 Oplinger, Julie A         30 FXCM-PV                        2:51.59   17  
 
Event 16  Women 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hayes, Mary F             37 VMST-VA                        2:32.44   20  
 
Event 16  Men 35-39 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sax, William C            38 GMUP-PV                        2:22.14   20  
 
Event 16  Men 50-54 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Swiger, Bud B             50 VMST-VA                        3:28.02   20