Licensed to USMS Virgina LMSC       HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 8/3/2019 07:45 PM
                   2019 Lake Moomaw One-Mile Swim - 8/3/2019                   
                                   CHECK IN                                    
                                    Results                                    
 
Women 18-24 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sophie Ericsson           20 One Event           24:00.00   32:19.00  
 
Women 25-29 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Felicity Hicks            26 NAMI-PV             21:30.35   22:30.00  
  2 Megan Skinker             28 AAA-MD              35:00.00   29:36.00  
 
Women 30-34 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Stephensen           30 VMST-VA             18:30.00   21:28.00  
  2 Emily Russell             33 One Event           30:00.00   26:37.00  
  3 Lauren DeSimone           33 One Event           30:00.00   27:42.00  
  4 Beth Cook                 34 UC10-PV             26:05.07   30:10.00  
  5 Ashley Pratt              34 UC12-VA             30:00.00   37:23.00  
 
Women 35-39 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarah Lukens              37 VMST-VA             24:00.00   24:41.00  
  2 Rebecca Latimer           37 VMST-VA             25:00.00   26:28.00  
  3 Catherine Sykes           37 One Event           38:01.00   29:45.00  
  4 Dana Coons                39 BAM1-VA             45:00.00   34:23.00  
  5 Mandy Leeth               39 UC12-VA             38:37.46   34:49.00  
 
Women 40-44 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Monica Woodward           40 SRVA-VA             33:00.00   36:43.00  
  2 Kara Martin               42 One Event           42:00.00   40:44.00  
 
Women 45-49 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jonah Holland             46 One Event           32:10.00   26:46.00  
  2 Wendi Boggess             47 BAM1-VA             29:00.00   28:45.00  
  3 Susan Harrison            45 RCA-VA              32:55.00   32:12.00  
  4 Melanie Brede             45 One Event           32:00.01   32:44.00  
  5 Elizabeth Brown           49 SRMHW-VA            33:00.00   39:04.00  
  6 Dawn Carter               47 SRVA-VA             45:00.00   44:57.00  
 
Women 50-54 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kate Ericsson             53 VMST-VA             20:00.00   28:12.00  
  2 Polly Arnott              53 One Event           28:00.00   29:07.00  
  3 Emily Sherrill            54 HRBM-VA             22:00.00   30:05.00  
 
Women 55-59 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nancy Speer               57 VMST-VA             22:10.02   25:11.00  
  2 Ellen Argo                56 UC12-VA             25:39.39   26:38.00  
 
Women 60-64 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Karen Mickunas            64 VMST-VA             34:05.00   34:02.00  
  2 Sharon Walker             64 BAM1-VA                   NT   52:22.00  
 
Women 65-69 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shirley Loftus-Charley    68 VMST-VA             22:00.00   22:16.00  
  2 Wallis Lahtinen-Hicks     68 NAMI-PV             34:00.00   35:21.00  
  3 Donna Luchsinger          68 VMST-VA             37:00.00   35:34.00  
 
Women 70-74 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marcia Barry              71 VMST-VA             26:00.00   25:44.00  
 
Women 75-79 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Susan Marens              77 VMST-VA             48:08.00   40:08.00  
 
Women 90-94 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jeanne Meredith           91 VMST-VA                   NT   58:55.00  
 
Men 18-24 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Justin Boggess            19 One Event           29:00.00   27:07.00  
 
Men 25-29 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hampson Skinker           27 AAA-MD              25:00.00   22:46.00  
 
Men 30-34 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jose Burris               32 One Event                 NT   40:24.00  
 
Men 45-49 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randy Dash                45 SRVA-VA             22:00.00   22:11.00  
  2 Edward Czaja              46 BAM1-VA             27:00.00   27:21.00  
  3 Rick Early                45 BAM1-VA             30:00.00   28:01.00  
 
Men 50-54 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Robert St. Jean           51 UC12-VA             19:30.00   19:45.00  
  2 Kevin Franceschini        54 VMST-VA             21:30.00   21:41.00  
 
Men 55-59 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Timothy Cook              56 VMST-VA                   NT   33:15.00  
 
Men 60-64 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christopher Massonneau    61 1693-VA             26:31.11   27:49.00  
  2 Vic Mickunas              63 VMST-VA             31:23.00   31:14.00  
  3 Scott Worsham             63 VMST-VA             32:45.00   32:55.00  
  4 James Porter              62 UC12-VA                   NT   35:49.00  
  5 Michael Argo              61 UC10-PV                   NT   36:03.00  
  6 David Speer               60 One Event                 NT   38:15.00  
 
Men 65-69 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thomas Miller             65 One Event           29:29.00   33:44.00  
  2 Dave Abraham              66 UC12-VA             37:00.00   40:36.00  
 
Men 75-79 1.65k Open Water
===============================================================================
    Name                     Age Club                    Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Christopher Frogley       76 VMST-VA             45:00.00   44:27.00